detské tábory
2023

Denné tábory - Cestovatelia časom

Denné tábory - Cestovatelia časom

Vitajte v tábore Cestovatelia časom – jedinečnom dobrodružstve, ktoré zavedie vaše deti do fascinujúcej minulosti a vývoja Slovenska! Pridajte sa k nám a dovoľte, aby sa vaše deti pustili na vzrušujúcu cestu časom, kde objavia deti tajomstvá histórie a spoznajú bohaté dedičstvo nášho krásneho Slovenska.

V tomto tábore budú mať vaše deti jedinečnú príležitosť objaviť minulé éry a spoznať ich význam pre súčasnosť. Prevezmú úlohu skutočných cestovateľov časom a prostredníctvom interaktívnych aktivít a hier sa presunú do rôznych historických období. Tábor Cestovatelia časom je neopakovateľnou príležitosťou pre vaše deti rozšíriť svoje vedomosti o histórii a vývoji Slovenska, zároveň však poskytuje aj nekonečnú dávku zábavy a dobrodružstva.

Základné údaje + Program

Základné údaje + Program

Čas preberania detí:

od 7:30 do 8:30

 

Čas odovzdania detí:

od 16:00 do 17:00

Miesto konania tábora:

Reštaurácia Mari Kiri

Kapacita tábora:

Max 30 detí

Vekové kategórie pre tábor:

Individuálny program pre deti od 6 do 8 rokov

Individuálny program pre deti od 9 do 12 rokov

AKCIA

Teraz cena iba 199€ + Darček pre dieťa

Pondelok
V pondelok v tábore Cestovatelia časom sa ponoríme do fascinujúcej témy - Slovania a vznik Veľkej Moravy. Vaše deti budú mať jedinečnú príležitosť spoznať významné historické postavy - Konštantína a Metoda, ktorí nám priniesli písmo hlaholika a rozšírili kresťanstvo na naše územia. Deti sa pustia do objavovania minulosti, kde sa oboznámia s dobovými udalosťami a významom vzniku Veľkej Moravy pre náš región. Budú mať možnosť vytvoriť si svoju vlastnú tímovú identitu, identifikovať sa s hrdinskými postavami minulosti a spoločne objavovať bohaté dedičstvo Slovanov.
Utorok
Utorok v sa dozvieme o panovníčke Márií Terézií a jej vplyve na Slovensko. Deti sa ponoria do doby vládnutia tejto významnej panovníčky a spoznajú jej reformy, ktoré ovplyvnili nielen Slovensko, ale aj celú strednú Európu. Deti sa dozvedia viac o Márii Terézii a jej snahách o modernizáciu školstva. Budú mať príležitosť objaviť význam povinnej školskej dochádzky a jej vplyv na spoločnosť. Spolu sa pohrúžia do histórie, kedy bola vzdelanosť vnímaná ako cenný nástroj na rozvoj a budovanie lepšej budúcnosti. Poobede sa vydáme na kúpalisko, kde si deti budú môcť užiť zábavu a oddych po náročnom ráno. Budú mať príležitosť sa vykúpať, hrať sa vo vode a relaxovať na slnečných lúčoch.
Streda
Streda v našom tábore je venovaná významnej historickej postave - Ľudovítovi Štúrovi a vzniku spisovnej slovenčiny. Vaše deti sa zoznámia s úsilím a prínosom tohto významného slovenského jazykovedca a spisovateľa. Budeme sa venovať Štúrovým snahám o uznávanie a rozvoj spisovnej slovenčiny. Deti sa naučia o vzniku prvej gramatiky a význame vytvorenia jednotného jazyka pre Slovensko. Budeme spolu objavovať Štúrovu literatúru a jeho boj za slovenskú kultúru a identitu. Popritom sa deti vyberú na turistiku, kde objavia krásy prírody našej krajiny.
Štvrtok
Vo štvrtok sa budeme venovať Štefánikovmu prínosu v oblasti vedy a výskumu vesmíru. Deti sa dozvedia o jeho snahe o posilnenie slovenského a českého hnutia a o vytvorení jednotného štátu - Česko-Slovenska. Poobede sa zrelaxujeme a vyrazíme na kúpalisko pri jazere Draždiak. Deti budú mať možnosť sa osviežiť vo vode, zatancovať si na brehu a užívať si letné radovánky.
Piatok
V piatok sa budeme venovať ekológii a dôležitosti ochrany prírody. Deti sa dozvedia o vplyve ľudskej činnosti na životné prostredie a budú diskutovať o spôsoboch, ako môžeme byť ekologicky zodpovední a pomôcť zachovať našu planétu pre budúce generácie. Poobede sa už tešíme na zaslúženú odmenu - návštevu escape roomu. Deti sa ocitnú v dobrodružnej atmosfére, kde budú musieť použiť svoje logické a tímové schopnosti na to, aby sa dokázali dostať von. Bude to skvelá príležitosť na zábavu, napätie a spoluprácu medzi účastníkmi tábora.

Benefity tábora

Benefity tábora

Priestory denných táborov

Priestory denných táborov

Časté otázky

Časté otázky

Tábor si rýchlo a pohodlne rezervujete cez tlačidlo prihláška. Tábor si môžete rezervovať aj telefonicky na číslach: 0910 219 216, 0948 437 032, 0948 748 999,. Treba mať pri sebe všetky potrebné údaje (o vás a o dieťati) a prihlášku ochotne vyplníme za Vás.

Tábor je možné uhradiť celou sumou cez platobnú bránu. Najrozšírenejšia forma úhrady je bankovým prevodom alebo kartou, môžete ale využiť aj vaše benefitové karty UP Dejeuner, Doxx Vpoho, Edenred, Benefitplus, Callio. Všetky podrobné informácie o platbe vám prídu mailom po vyplnení prihlášky. V prípade prihlásenia dieťaťa na viac táborov, alebo viac detí, vieme vám platbu rozdeliť.

Ak ste v situácií kedy je potrebné rozdeliť platbu za tábor na viac splátok, kontaktujte nás prosím na tel. č. 0948 748 999

Veríme v osobitný prístup a taktiež chápeme, že každý z nás je iný a ak si myslíte že vášmu dieťaťu by vyhovoval aj termín ktorý je pre staršie, alebo mladšie deti, tak nás treba kontaktovať a po konzultácii vieme spraviť výnimku.

Pri príchode do tábora žiadame od rodičov predloženie nasledujúcich dokumentov:

1. Potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa

2. kartičku poistenca – kópia

Formulár pre Vyhlásenie rodiča a Potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa Vám budeme tiež posielať spolu s „Organizačnými pokynmi“ pred nástupom do tábora.

Peniaze vraciame v súlade s obchodnými podmienkami. Pred táborom zvyčajne áno, počas tábora už len za stravu, alebo vám ponúkneme iný termín.

Podľa obchodných podmienok. Nájdete ich v pätičke webstránky.

Na našich táboroch je bezpečnosť prioritou a preto maximálny počet detí na animátora je 10, navyše naši animátori sú zaškolení v podaní prvej pomoci. Na pobytovom a stanovom tábore sú zodpovedný zdravotný pracovníci, podľa vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 526/2007 Z. z.

Stanové tábory – v prípade nepriaznivého počasia, je zabezpečené ubytovanie v dome kultúry vzdialenom menej ako 2 km. V širokom okolí stanového tábora sa nenachádzajú žiadne zvieratá ohrozujúce život. Animátori dohliadajú na deti aj v noci. Deti budú prespávať v teepee s podlahovou vložkou, takže dieťa bude v suchu a v teple celý čas. Telová hygiena je zabezpečená poľnou sprchou. Hygiena je schválená príslušným orgánom na ochranu zdravia. Do tábora je dodávaná každý deň čerstvá pitná voda. K stanovému táboru je dohodnutá pohotovosť obvodného lekára. Nemocnica je od tábora vzdialená 3 km.

Na dennom tábore má dieťa zabezpečenú desiatu, obed, olovrant a pitný režim + dodatočný snack kedykoľvek počas dňa na základe „garancie plného bruška“ ak vidíme alebo dieťa nahlási že je hladné. V prípade všetkých pobytových táborov je zabezpečená plná penzia 5x denne strava + druhá večera v prípade potreby a taktiež pitný režim + dodatočný snack kedykoľvek počas dňa na základe „garancie plného bruška“ ak vidíme alebo dieťa nahlási že je hladné

Prosíme uviesť vždy do prihlášky a riešenie sa nájde, jediné výrazné obmedzenie je pri stanovom tábore, kedy nie je možné dojednať špeciálnu stravu.

Adresa areálu

Adresa areálu

Ďalšie tábory

Ďalšie tábory

Kontakt

Kontakt

Adresa strediska

Mari Kiri
Marie Curie-Sklodowskej 1
851 04 Petržalka

Prihlášky
Miriam Ježeková 

po-pia: 800 – 1800

Fakturácia
Veronika Bugarova 

po-pia: 800 – 1800

Informácie k táborom
Marián Makva 

po-pia: 800 – 1800