detské tábory
2024

Letný tábor Bratislava

Vesmírni bádetelia

Letný tábor Bratislava​

Vesmírni bádetelia

„Vesmírni bádatelia“ je jedinečný tábor, kde deti získajú nové vedomosti, prežijú vzrušujúce dobrodružstvá a nájdu nových priateľov.

Pripojte sa k nám a nechajte svoje deti objaviť tajomstvá vesmíru a vytvoriť si nezabudnuteľné letné spomienky. Pustite ich na cestu, kde hviezdy sú hranice a vesmír je plný možností!

Každý deň je naplnený novými poznatkami o vesmíre, čím sa naši Vesmírni bádatelia stanú pravými znalcami hviezd a planét.

S našimi skúsenými inštruktormi budú deti objavovať tajomstvá vesmíru prostredníctvom planetária a interaktívnych aktivít. Zistia, aké planéty obiehajú okolo iných hviezd, ako fungujú čierne diery a čo sa ukrýva v hlbokých kútoch našej galaxie.

Základné údaje + Program

Základné údaje + Program

Čas preberania detí:

od 7:45 do 8:15

Čas odovzdania detí:

od 16:00 do 16:30

Miesto konania tábora:

Drieňová 16, Bratislava

Kapacita tábora:

Max 10 detí na animátora

Vekové kategórie pre tábor:

Individuálny program pre deti od 6 do 8 rokov

Individuálny program pre deti od 9 do 12 rokov

KÚPTE TERAZ!

Cena za 5 dní iba 209€ + Darček pre dieťa

Pondelok
V pondelok sa naši mladí bádatelia vydajú na vzrušujúcu výpravu cez slnečnú sústavu. Zistia viac o každej planéte a spoznajú ich unikátne vlastnosti. Deti budú mať tiež príležitosť vytvoriť si svoju vlastnú tímovú identitu. Budú maľovať a dekorovať vlajky, vyberať si svoje unikátne názvy tímov a spoločne vytvárať ich motto.
Utorok
Ráno sa naši mladí bádatelia pustia na vzrušujúcu výpravu do planetária, kde sa ponoria do fascinujúceho sveta polárnych žiar a čiernych dier. Budú mať príležitosť vidieť hviezdy zblízka, spoznajú ich rôzne typy a dozvedia sa viac o ich vývoji. Okrem toho odhalia tajomstvá čiernych dier, ich vplyv na vesmír a úlohu, ktorú zohrávajú vo vesmíre. Popoludní sa deti môžu tešiť na oddych a zábavu na kúpalisku. Poobede si budú môcť vychutnať plávanie a skoky do vody!
Streda
V stredu sa naši bádatelia vyberú na úžasnú turistiku, kde sa pustia do objavovania fascinujúceho sveta rastlín. V prírode ich čaká nekonečná paleta farebných kvetov, pôvabných stromov a zaujímavých bylín. Deti budú mať možnosť spoznať rôzne druhy rastlín, ich jedinečné vlastnosti a význam v ekosystéme.
Štvrtok
V štvrtok sa sústredíme na výskum vesmíru sa dozvieme veľa poznatkov o tých najúspešnejčších a najprelomovejších výskumných misiách. Začíname prvým strojom, ktorý ľudí vyniesol do vzduchu a končíme pri plánovných misiách dobudúcna. Dozvieme sa o vôbec prvej ľuďmi vypustenej družici, o vzniku NASA a jej prvých vesmírnych programoch. Nevynecháme samozrejme lety Apollo, či slávnu flotilu tých najväčších raketoplánov a program Space Shuttle. Pozrieme sa aj na tie najväčšie ďalekohľady, ktoré kedy skúmali vesmír, napríklad Hubblov vesmírny ďalekohľad a nevynecháme ani ISS – Medzinárodnú vesmírnu stanicu. Na záver si posvietime na misie plánované v najsledujúcich rokoch alebo na slávny Space X. Avšak aby sme len neštudovali pôjdeme si schladiť naše hlavičky na kúpalisko.
Piatok
V piatok dopoludnia sa naši odvážni bádatelia zúčastnia jedinečného programu v planetáriu. Téma vznik a zánik vesmíru nás zavedie do sveta kozmológie. Budeme v ňom skúmať tie najväčšie otázky vesmíru. Ako vznikol vesmír a aký je starý? Po Veľkom tresku zistíme ako sa vesmír vyvíjal ďalej. Zistíme ako vznikali prvé elektróny, atómy, prvé chemické prvky a načrieme aj do vnútra hviezd. Pozrieme sa kedy vznikali prvé hviezdy, ako sa formovala Slnečná sústava, či galaxie. Dostaneme sa aj k tomu, ako bude vyzerať jeho zánik – prejdeme si možné scenáre jeho zániku. Na konci tábora deti nebudú len šťastné a mať nových kamarátov ale odnesú si aj veľý súbor poznatkov.

Benefity tábora

Benefity tábora

Priestory denných táborov

Priestory denných táborov

Adresa areálu

Adresa areálu

Ďalšie tábory

Ďalšie tábory

Recenzie od rodičov

Recenzie od rodičov

Patrícia Behanová Šeptáková
Patrícia Behanová Šeptáková
2024-02-25
super jarny tabor,dcera bola nadsena aj ked pocasie neprialo,plavaren,laser arena,hoplaland,sitie,batikovanie,hrad,hry,v capici ,,taborcata, aj spava...ale najma Kika a Hanka vytvarali velmi dobru spolocnost...
Eva Ďurišová Vlašičová
Eva Ďurišová Vlašičová
2023-08-26
Veľmi pekne ďakujeme! Za všetko hovorí to, že sme do stanoveho tábora priviezli nášho syna na jeden týždeň a vyzdvihli sme ho po 3 týždňoch! Bol maximálne spokojný, šťastný a nebol problém žiť bez mobilu, s novými kamarátmi, super animátormi a hlavne celodenné činnosti, po ktorých večer hneď zaspával! Isto príde aj budúci rok a veľmi rád! Ešte raz, VEĽKÁ VĎAKA vám všetkým!
Peter Weiss
Peter Weiss
2023-08-07
Veľká spokojnosť, aj keď počasie nevyšlo všetky dni podľa predstáv, syn si tábor veľmi užil, aj vďaka vynikajúcej partii animátorov. Ak niečo dobre funguje, zaslúži si to pochváliť😉
Lele Jilek
Lele Jilek
2023-04-14
Vynikajúci detský tábor 🙂
Anika Knapova Čegiňová
Anika Knapova Čegiňová
2021-08-12
Dcerka si tabor uzila , tolko aktivit stihli a to len za 5 dni 😉 domov chodila stale v dobrej nalade 😉uz sa tesi na buduci rok 😉
Sisiqe Poláková
Sisiqe Poláková
2021-07-26
Chcem sa veľmi pekne poďakovať za úžasný tábor pre môjho syna.. Bol nadmieru spokojný! A o rok ide opäť😉 určite odporúčam a budem o vás rozprávať len a len v dobrom.
Marry Novembrova
Marry Novembrova
2021-07-25
Taborcata organizuju zmysluplne tabory, kde je o deti dobre postarane, maju vela novych zazitkov, novych priatelov a domov prichadzaju spokojne :-)
Barbara Katundrova
Barbara Katundrova
2021-07-25
S "Taborcatami" spolupracujeme uz 4 roky, zabezpecuju pre nase deti pocas tyzdenneho tanecneho sustredenia napadite animacne programy, plne nezabudnutelnych zazitkov. Ocenujeme vopred pripraveny kvalitny denny program (aj s alternativami v pripade skaredeho pocasia), organizaciu a najma profesionalnu starostlivost o deti. Veduci, animatori aj pan zdravotnik su jednoducho skveli, svoju pracu robia s elanom a nadsenim! Dakujeme za vybornu spolupracu :-)
Roman Mokráň
Roman Mokráň
2021-07-18
Moje deti boli v r. 2020 na pobytovom tábore. Na týždeň zabudli na to, že existuje mobil a počítač. Program mali prakticky od rána do večera. Starší syn cestou domov poznamenal, že on by bol radšej ešte v tábore. To hovorí za všetko.
Lucia Krampl
Lucia Krampl
2021-07-07
super tábor, super vedúci... môžem len odporučiť 👌

Kontakt

Kontakt

Adresa strediska

Mari Kiri
Marie Curie-Sklodowskej 1
851 04 Petržalka

Prihlášky

po-pia: 800 – 2000

Fakturácia

po-pia: 800 – 2000

Informácie k táborom

po-pia: 800 – 2000

Turnus / Tábor Bedminton Divadelný Laser Camp Miniarchitekti Sebaobrana a Laser Game Triatlonový Umelecký Vedátori Vesmírni Bádatelia

1. turnus
01.07. - 04.07

2. turnus
08.07. - 12.07

3. turnus
15.07. - 19.07

4. turnus
22.07. - 26.07

5. turnus
29.07. - 02.08

6. turnus
05.08. - 09.08

7. turnus
12.08. - 16.08

8. turnus
19.08. - 23.08